SK
feature

O nás

Firma Bonet bola primárne založená ako poskytovateľ Internetu a služieb s ním spojených. Neskôr sa sme sa začali venovať návrhu a realizácii heterogénnych sietí (optické-metalické-wireless) ako aj ich správe a údržbe. Najväčšou spravovanou sieťou je samotná sieť Bonet, ktorá pozostáva z viac ako 1500 koncových bodov, štyroch hlavných a približne 150 lokálnych uzlov. Dva z našich hlavných uzlov sa nachádzajú v najväčších peeringových centrách na území Slovenskej republiky (SIX a Sitel). Naša sieť je heterogénna, kde chrbticu, takzvaný backbone, tvorí naša vlastná optická sieť. Zvyšnú, prístupovú časť, tvorí prevažne metalická sieť. Firemným zákazníkom, mimo dosahu našej optickej alebo metalickej siete, poskytujeme služby prostredníctvom vlastnej rozsiahlej wireless siete.

Vďaka skúsenostiam s budovaním sietí našich zákazníkov a samozrejme hlavne tej našej, sme získali niekoľko príležitostí realizovať na Slovensku projekty z vlastnej dielne a podieľať sa na niekoľkých ďalších zaujímavých a unikátnych projektoch našich obchodných partnerov. Podieľali sme sa na prvých projektoch IP kontribúcie a distribúcie televízneho signálu na území Slovenskej republiky. Od tohto projektu pravidelne vykonávame konzultácie, návrhy riešenia ako aj samotné realizácie streamovania vo formáte MPEG2 a MPEG4 prostredníctvom najmodernejších zariadení od firiem Tandberg, Grass Valley alebo Scientific Atlanta.

V náväznosti na vysielanie a spracovanie živého streamu, ktorý zabezpečujeme okrem iných aj pre celoplošnú televíziu alebo jedného z najväčších telekomunikačných operátorov, sme náš tím rozšírili o odborníkov z oblasti vysielania ako aj z oblasti video a audio postprodukcie. Kvôli kompletnosti služieb náš tím tvoria aj experti pre návrh, realizáciu a spávu strihových a animačných pracovísk.

Vďaka dlhoročným skúsenostiam vieme poskytnúť komplexné služby v oblasti budovania a dohľadu sietí, IT infraštruktúry ako aj v oblasti vysielania alebo televíznej postprodukcie.

Support

support@bonet.sk